«З фальшивими грішми багатшим не станеш»

Віктор Пинзеник: Законодавчі урядові навколокорупційні новації викликають тривогу
09.10.2015
Законодавчі урядові навколокорупційні новації викликають, м’яко кажучи, велику тривогу. У підготовлених Урядом законопроектах закладено можливість накладення арешту на майно будь-яких осіб. Якщо хтось подумав, що я пропустив слово «підозрюваних», то помиляєтеся. Бо його там немає. Є злочин, немає ще підозрюваного, але є вже право на арешт майна третіх осіб. Застосовуватиметься сам арешт тоді, коли майно може бути використано як доказ у кримінальному провадженні. Звичайно ж, при дотриманні дуже «чіткої» норми – наявності достатніх доказів (для кого достатніх?). 
Сам арешт майна буде стосуватися права відчуження, розпорядження та/або користування майном. Ви живете у власній квартирі, ви не підозрюваний, а квартира арештована. Де вам жити, коли вас обмежили у праві користування? Чинна норма передбачає лише позбавлення права відчуження і лише як виняток дозволяє і інші речі. 
«Прекрасне» уточнення щодо добросовісного набувача або, дуже спрощеною мовою, «правильного» власника. Ним не може бути особа, майно якої колись було набуте кимось в результаті вчинення злочину. Звичайно ж, новий власник мав про це знати. А якщо не знав? Це його проблеми. Повинен був знати. Зверніть увагу на формулювання: добросовісним набувачем не може бути визнана особа, яка набула майно і при цьому знала або повинна була знати, що таке майно набуте в результаті вчинення злочину. 
Сотні тисяч громадян купили будинки, квартири тощо у інших громадян. У більшості випадків вони раніше ніколи не знали і навіть не бачили цих людей. У чому ваша вина, якщо у повній відповідності до закону, за наявності відповідних документів, сплативши податки, ви придбали майно, а попередній власник виявився злодієм? Ви не знали про це? А повинні були знати, вважає Уряд. А якщо покупець майна вже другий, третій чи десятий? І дев’ятий продавець є кристально чистим перед законом? Такі «дрібнички» мало цікавлять тих, хто керується принципом: ліс рубають – тріски летять. 
Багатьох «порадує», що конфіскація вводиться як елемент цивільного судочинства. Вас ніхто ні в чому не звинуватив, а майно може бути конфісковано. 
Насамкінець, спеціальна конфіскація як захід, що застосовується зараз переважно до злочинів корупційного характеру, поширюється на всі кримінальні злочини.
А тепер накладіть усе це ще на «найсправедливішу» в світі судову систему. 
Моя рука не могла піднятися і проголосувати за урядові законопроекти з такими новаціями. Хоча це не завадило їх схваленню у першому читанні.

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Архів новин
Для пошуку в архіві новин - оберіть
потрібну дату
 Вересень 2021 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3