«Суспільство має платити не за кризу, а за вихід з неї»

«Газпром» + «Нафтогаз» = ні труби, ні газу
22.06.2010
За спробами об’єднати „Газпром” та „Нафтогаз” стоять наміри безоплатно позбавити Україну газотранспортної системи. Так прокоментував ситуацію щодо можливого об’єднання РАО „Газпром” та НАК „Нафтогаз України” екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник.
Все частіше озвучується принцип об’єднання на рівних умовах (50% на 50%), де „Нафтогаз України” входить газотранспортною системою, а РАО „Газпром” вносить своє майно, у тому числі у вигляді родовищ газу, -зазначив у коментарі В.Пинзеник.
При цьому економіст змоделював ситуацію: „Ви разом із знайомим створюєте спільне підприємство на рівних умовах (50% на 50%). Внески робите своїми квартирами. Надзвичайно важливий юридичний момент - ви втрачаєте право власності на квартиру, воно переходить до СП. Ви просто стаєте власником половини СП. Вийти з такого СП, забравши свою квартиру чи продавши свою частку, неможливо. За законодавством це може зробити тільки інший партнер. Зрозуміло, хто диктуватиме умови викупу. Та й навіщо купувати, якщо можна користуватися безплатно?”
Рішення в таких СП можна приймати лише за згодою сторін, бо обидві сторони не мають більше половини голосів. Як добитися у такому СП збільшення ставок транзиту, коли інша сторона зацікавлена у протилежному?
Україна вже має сумний досвід створення СП „УкрГазЕнерго” по спільному продажу газу, де частки рівні. Жодного разу з цього СП не вдалося витягнути дивіденди (доходи української сторони), бо неможливо прийняти рішення. А при серйозних фінансових можливостях партнера представник України у керівних органах таких СП є ним тільки юридично.
Коли ви чуєте аргументи про прирівнювання української ГТС до купи „металобрухту”, задайте собі питання: Чому до цього „металобрухту” проявляється такий неймовірний інтерес?
Українська ГТС, особливо у частині сезонного накопичення, а у зимовий період збільшення поставок газу, є монопольно унікальною. Це шанс вийти на цивілізовані партнерські стосунки з продавцем газу.
На жаль, цей шанс не використали. Але життя не закінчується ні цим роком, ні наступним, резюмував Віктор Пинзеник, зазначивши при цьому: „Дуже не хотілося б, щоб справдився надпис народного філософа на одній з газових труб Франківщини: „Братам - газ, а нам – труба”. Хоча його б тоді довелося уточнити: „нам – ні газу, ні труби”.

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Архів новин
Для пошуку в архіві новин - оберіть
потрібну дату
 Вересень 2021 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3