«Світова криза – унікальний шанс для здійснення реформ»

Новий уряд сформовано за принципом працевлаштування окремих людей
12.03.2010
Новий уряд сформовано не за функціональним принципом, а скоріше за принципом працевлаштування окремих людей. Так прокоментував призначенння уряду Голова Українського фонду підтримки реформ Віктор ПИНЗЕНИК.  
Логіку формування нового Кабміну важко пояснити. Перш за все звертає на себе увагу велика кількість „диригентів”, - зазначив Віктор ПИНЗЕНИК. Поряд з прем’єр-міністром цю функцію покладено ще на шістьох „диригентів” (віце-прем’єр-міністрів). Всередньому в уряді на трьох міністрів припадає один „диригент”.
Створити ефективно діючий,  єдиний „оркестр” заважає не тільки ця обставина, - зауважив політик.  Одна й та ж функція розпорошена між різними виконавцями, що розмиває відповідальність (немає крайнього), - пояснив він. Хто в уряді відповідає за аграрний сектор - міністр аграрної політики чи віце-прем’єр з аграрних питань? Якщо міністр, то не потрібен віце-прем’єр, якщо віце-прем’єр, не потрібен міністр. Хто куруватиме економіку - віце-прем’єр чи міністр економіки? Та й сама  економіка розбита в уряді між вісьмома міністрами. Крім власне Міністерства економіки, це Міністерства промислової, аграрної політики, житлово-комунального господарства, енергетики і т.д. Проблема енергетики закріплена за двома відомствами: енергетики та вугільної промисловості, над якими є ще один відповідальний за це член уряду - віце-прем’єр-міністр.
Я не говорю в даному випадку про персональний, професійний склад „музикантів”, - зауважив Віктор ПИНЗЕНИК, - я говорю про принципи формуваня „оркестру”. За умов багатовекторного „диригування”, розпорошення функцій та їх дублювання, не варто очікувати на злагоджену роботу.
На жаль, подібними вадами страждали й попередні уряди, але в новому ці вади значно посилені.
Віктор ПИНЗЕНИК наголосив, що для ефективної, злагодженої роботи країні потрібен функціональний уряд, у якому одна функція закріплена за одним відповідальним (міністром) і є один „диригент” (прем’єр-міністр), а всі робочі органи, які забезпечують виконання певної функції підпорядковані безпосередньо тому міністрові, який відповідає за неї. (Наприклад податкова, митниця – міністру фінансів). У такому уряді достатньо 13-14 міністрів та одного першого міністра –(прем’єра). В нинішньому складі їх 29.

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Архів новин
Для пошуку в архіві новин - оберіть
потрібну дату
 Вересень 2021 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3