«Розвиток ситуації не дає шансів уникнути адекватних дій»

ПИНЗЕНИК — НЕ ПРІЗВИЩЕ, А ПОСАДА
02.08.2019
Екс-міністр фінансів Віктор ПИНЗЕНИК, який був запрошений в як один із викладачів на тренінг для новообраних депутатів від «Слуги народу» в Трускавці, «у більшості» слухачів побачив бажання вчитися. Про свої враження він написав у Facebook. Від оцінок і узагальнень за підсумками зустрічі він відмовився, аргументувавши це так: «Було б передчасно і неправильно». «Чи сподівався я чогось навчити знову за одну зустріч? Взагалі, я вже давно не вчу в традиційному розумінні. Завжди намагаюся навчити і змусити думати, шукати рішення, обґрунтовувати їх. Звичайно ж, це неможливо зробити за одну, дві або більше зустрічей або дискусій», — пояснив він. За словами Пинзеника, якщо нардепи будуть проводити «щоденну самостійну роботу над собою», то стартовий тренінг у Трускавці — «безумовно, хороший крок».
 «Другий момент, який я побачив, — це прагнення пізнання, здатність слухати, що є досить нетиповим для українських політиків. Але я помітив це прагнення в більшості присутніх новобранців», — пише член комітету Ради з питань бюджету. При цьому Пинзеник утримався від прогнозів, чи виллється це в правильні рішення нових парламентаріїв. 
В ексклюзивному інтерв’ю «Дню», яке ми отримали відразу по поверненню політика з Трускавця в Київ, Віктор Михайлович детальніше розповів, чого він вчив «зелених» депутатів, і чи запрошували його самого в майбутній уряд. 
 — Про що ви розповідали майбутнім депутатам від Верховної Ради? 
 — Ми говорили про принципові правила бюджетної культури, про нинішню бюджетну ситуацію, її вплив на економічну динаміку, про виклики та рішення, які потрібно приймати в даній площині. 
 — Що найбільше цікавило ваших «студентів» у Трускавці? Чи цікавились вони вашим політичним досвідом як депутата Верховної Ради не одного скликання?
 — Звичайно ж, коло питань, що піднімали «новобранці» виявилося широким. Це досить традиційно, коли зачіпаєш сферу, дотичну до всього — бюджет. Хочу відзначити сам факт зацікавленості в розумінні наших проблем та необхідних рішень. Не уникнули ми і деяких питань роботи самих депутатів. Кілька важливих моментів, до яких я закликав: не ганятися за кількістю законопроектів, не бути популістами і не боятися брати на себе відповідальність. 
 — Як ви оцінюєте готовність команди «Слуги народу» до політичної діяльності, до управління державою?
 — Чи був я «готовим» міністром, коли мене вперше призначили в уряд? Звичайно, ні. Але дуже швидко і безперервно вчився. Міністром як і депутатом стають. Або не стають. Бо це процес. А тому від самих новообраних депутатів, від постійної роботи над собою залежить їх повноцінне становлення як державних діячів. 
 — Чи вважаєте ідею семиденного інтенсиву правильною? Чому? Які стратегічні задачі, на вашу думку, вона вирішує?
 — Чи правильно віддавати наших малюків у перший клас? Їх же там не так багато навчать. Та це початок процесу, завершення якому не повинно бути ніколи. Бо вчитися треба все життя. А тому позитивно оцінюю будь-які спроби вчитися. Подвійно буду радий, якщо це стане частиною процесу, що включатиме важливу складову, як постійне самонавчання.
 — Що стосується економічної політики: яких дій ви очікуєте від нового парламенту? Від яких помилок хотіли б застерегти?
 — Питання змісту політики — це предмет окремої великої розмови. Тому зачеплю інший аспект. Дуже хочу, щоб парламент, а точніше більшість та уряд працювали як єдине ціле, а головну скрипку в законопроектній роботі відігравав уряд, а не депутати. Країна повинна мати єдиний цент вироблення рішень. Дуже також хочу, щоб назавжди у минуле відійшло явище, яке я називаю законодавчою діареєю.
 — Чи поділяєте, наприклад, думку, яку озвучив заступник голови Офісу Президента з економічних питань Олексій ГОНЧАРУК, що державні банки повинні бути приватизовані? Чому? 
 — Я не бачу причин, чому не потрібно приватизовувати державні банки. Інше питання — коли і як це робити. 
— У ЗМІ зараз багато чуток щодо кандидатури майбутнього прем’єра, чи обговорювали кадрову політику майбутньої коаліції в Трускавці? Кого ви вважаєте найбільш підготовленим до посади прем’єра, міністра фінансів, міністра економіки? 
 — Кадрові речі не були предметом дискусії, учасником яких був я. Чи було це в інших дискусіях — не знаю. Не думаю, що мені коректно говорити про кандидатури майбутнього уряду. Єдине, що хотів би наголосити, — потребу підвищити статус, позицію міністра фінансів. Він повинен мати значно більші за нинішні повноваження.
 — Чи надходили вам пропозиції стати частиною нової владної команди? — Я йду на нову роботу. Відношення до державної служби вона не має. 
 — Яку роль для себе ви бачите в наступному політичному сезоні? 
 — Залишатися Пинзеником. Можливо не всі ще знають: Пинзеник — не прізвище, а посада. 

 Алла ДУБРОВИК-РОХОВА, «День»

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Архів новин
Для пошуку в архіві новин - оберіть
потрібну дату
 Листопад 2021 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5