«Суспільство має платити не за кризу, а за вихід з неї»

Віктор Пинзеник про зону вільної торгівлі: торгівля є, вільної - немає
20.10.2011
Угодою про Зону вільної торгівлі в рамках СНД передбачено все, крім вільної торгівлі.
Так прокоментував підписаний днями документ екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник.
У коментарі економіст зазначає: в Угоді є все, крім вільної торгівлі. Бо вільна торгівля означає відсутність мит на експорт, імпорт, кількісних та інших обмежень.
«Невже газ став позицією вільної торгівлі? Та ні, енергетичні ресурси вилучені з цього режиму! Російські підприємства купуватимуть газ за однією ціною, а українські – у кілька разів вищою, - пояснює екс-міністр, при цьому наголошуючи, що за таких умов важко конкурувати. «Угода про вільну торгівлю при енергетичних вилученнях в інтересах однієї країни є нонсенсом».
У коментарі економіст звертає увагу, що підписанти не забули і про вилучення щодо імпорту з України. «З преси вже відомо про цукор. Оприлюднення текстів угод може показати й інші сюрпризи», - підкреслив він. Підписана угода не погіршує для країни вже наявних умов. Бо подібних угод про вільну торгівлю (точніше ілюзію вільної торгівлі) підписано в нас уже не одну як на двохсторонній, так і багатосторонній основі.
«Зрозумілі переваги у торгівлі для Росії, де діють субсидовані ціни на газ. Можливо і ми колись доживемо до часу, коли українські національні інтереси захищатимуться хоча б так, як це робить російська сторона. Коли українська реакція на спільно знайдений скарб буде однозначною: ділити не по-братськи, а порівну», підсумував Віктор Пинзеник.

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Архів новин
Для пошуку в архіві новин - оберіть
потрібну дату
 Вересень 2021 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3