«Для реформування необхідна чесна розмова з суспільством»

Шановні читачі!
14.09.2010
Рівень життя у різних країнах різний. І відрізняється він разами і десятками разів. Це не наслідок національного чи мовного складу людей,  або особливостей територіального  розташування цих країн. І навіть не результат запасів корисних копалин. Нерідко останній чинник править погану службу громадянам цих країн, спонукаючи жити за рахунок даної Богом ренти. Не мало країн не мають власних природних ресурсів. Це не перешкоджає їм забезпечувати високі стандарти життя.
Ми нічим не гірші громадян інших країн. Очевидно, що шукати причини нашого рівня життя треба в іншій площині. А головне, - адекватно діяти.
Спожити можна тільки те, що є, що вироблено. Можна відійти від цього правила і жити в борг. Але відхід від цієї очевидної істини дуже дорого коштує. Розплата неминуча. І нерідко вона неспівставна з отриманими плюсами такого тимчасового ілюзорного життя.
Стан економіки, її масштаби визначають можливості нашого споживання. А тому її розвиток є визначальним чинником забезпечення достойного життя.
Економічний розвиток не є наслідком добрих закликів чи добрих гасел. Це результат певних умов, середовища, формування факторів такого розвитку. Інакше кажучи, є причини і є наслідки. Без формування базових чинників неможливо досягнути бажаних результатів. Нічого не варта розмова про мету, якщо не говорити про дорогу до неї. Це не така вже й проста дорога. Хоча й не настільки складна, щоб її не могла осмислити думаюча людина. Багато, здавалося б, складних економічних проблем стають легко зрозумілими, коли їх розкласти думаючою головою на прості клітинки. Ніколи не забуваючи при цьому, що це взаємозв’язані клітини єдиного живого організму.
В якому стані перебуває українська економіка, які головні виклики стоять перед нею, яких оновлень потребують ключові сфери нашого суспільного життя – ці та інші матеріали я розміщуватиму на сторінках сайту.
Сайт розрахований на думаючих людей, тих, хто хоче зрозуміти, відчути економіку, для тих, хто вміє сприймати аргументи. Він відкритий для дискусій на теми, що нас хвилюють, чи стануть предметом запропонованих відвідувачами дискусій. Форми нашого взаємного спілкування ми відпрацюємо в ході роботи. Готовий реагувати на будь-яку позицію, в тому числі і таку, що суперечить моїй. За однієї умови – якщо вона аргументована, доказова.

З повагою
Віктор Пинзеник

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Архів новин
Для пошуку в архіві новин - оберіть
потрібну дату
 Вересень 2021 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3