«Світова криза – унікальний шанс для здійснення реформ»

Віктор Пинзеник: припинення угоди з МВФ стає все реальшішим
17.02.2012
У випадку розірвання угоди з МВФ неминуче загострення існуючих в Україні проблем. І ймовірність такого варіанту розвитку подій наростає.
Так прокоментував повідомлення щодо ризиків розірвання угоди між Україною та МВФ екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник.
Економіст зазначив, що відносини українських урядів останніх років з МВФ нагадують стосунки з вередливою дитиною: хочу – не хочу, буду - не буду. При цьому він нагадав, що перша програма (2008 р.) була скасована у зв’язку з невиконанням українською стороною зобов’язань щодо економічної політики.
Нова програма спочатку в основному рухалася в означеному напрямку. Щоправда, недовго, з аналогічних до попередньої ситуації причин. «Одним із фундаментальних каменів спотикання є небажання підвищувати ціни на газ та комунальні послуги», - нагадує В.Пинзеник.
Якщо хтось сподівається після «сповіді» отримати прощення «гріхів», то треба пам’ятати наступне. Перше: Греція, якій доводиться приймати вкрай непрості рішення. Чи можлива в такій ситуації політика подвійних стандартів? Друге: виділення коштів попередньому Уряду. Наївно очікувати повторення. Бо тоді це була реакція на дуже хитку ситуацію у світі, яку легко можна було розхитати. І це не було проявом політичних симпатій.
У коментарі Віктор Пинзеник підкреслив важливу деталь: «Сьогодні для нашої країни зарезервовано кошти під усю програму з МВФ. У випадку скасування програми скасовується і «бронювання». А в черзі достатньо країн із серйозними проблемами і потребами у фінансуванні», - зауважив економіст.
Підсумовуючи, екс-міністр зазначив, що в останні чотири роки країна стала заручницею дуже серйозних проблем. Деякі з них знову посилилися. «У випадку розірвання угоди з МВФ неминуче радикальне загострення цих проблем. Уряд зобов’язаний уникнути такого сценарію», - наголосив Віктор Пинзеник

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Архів новин
Для пошуку в архіві новин - оберіть
потрібну дату
 Вересень 2021 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3