«Суспільство має платити не за кризу, а за вихід з неї»

Віктор Пинзеник: Парламент схвалив "бартеризацію" бюджету
07.12.2012
Крім незбалансованого бюджету, з подачі Уряду Верховна Рада України в останній день своєї роботи зробила ще один новорічний «подарунок» своїй країні.
Це зазначив екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник, коментуючи внесені парламентом зміни до Податкового кодексу щодо запровадження казначейських векселів.
«Змінами до Податкового кодексу Уряду надано право випуску казначейських зобов’язань (векселів), - пояснив економіст, уточнивши: - казначейський вексель – це папір, який випускається з метою оформлення наявної заборгованості державного бюджету». «Це нібито папірець (хоча і цінний, додано в законі), але для платника податку, якому, наприклад, відшкодовується ПДВ, це «нібито гроші». Бо випуск векселів прирівнюється до перерахування коштів на рахунок», - сказав Віктор Пинзеник.
«Яка «витончена професійність», - відзначив з іронією економіст. Нарешті в Уряду з’явилася можливість «вирішити» проблему дефіциту бюджету, нестачі коштів. «Грошей немає – паперу вистачить, - зазначив екс-міністр, додавши: - Цінного!» Тепер, за його словами, таких «дрібниць», як схвалення дефіциту бюджету, розміру боргу та деяких інших бюджетних «дурниць» через парламент не потрібно. Бо порядок випуску, обігу і погашення векселів встановлюється самим Урядом.
Запровадження у прийнятій редакції казначейських векселів, на переконання Віктора Пинзеника, перетворює схвалення закону про бюджет у непотрібну процедуру. Водночас, зауважив він, це відкриває простір до «бартеризації» бюджетних стосунків, до стрімкого нарощування державного боргу (просити ж позичити гроші не потрібно, Уряд просто не платить за своїми зобов’язаннями).
«Мрію про те, щоб колись авторам подібних ініціатив та тим, хто за них голосує, все життя всі доходи виплачували векселями із зобов’язаннями щодо їх погашення в наступному тисячолітті, - зазначив, підсумовуючи, Віктор Пинзеник і, перефразовуючи при цьому вислів легендарного А.Папанова, сказав: - Чтоб вы всю жизнь жили на одни векселя».

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Архів новин
Для пошуку в архіві новин - оберіть
потрібну дату
 Вересень 2021 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3