«Розвиток ситуації не дає шансів уникнути адекватних дій»

Віктор Пинзеник про новий Уряд: "Не люди підбиралися під потрібні функції, а функції підганялися під потрібних людей"
24.12.2012
Принципи побудови нового Кабінету Міністрів не можуть не тривожити. Це зазначив, коментуючи сьогоднішні призначення до Кабміну, народний депутат України Віктор Пинзеник.
«Новий склад Уряду засмучує і тривожить», - сказав політик, уточнивши при цьому, що йдеться навіть не про персоналії нового складу Уряду, їх освітні, професійні чи моральні якості, а про принципи, правила побудови, дотримання яких при правильному підборі персон, дає можливість формувати команду.
Так, констатував народний депутат, у новому Уряді відроджено посади віце-прем’єр-міністрів. У попередньому, за винятком першого віце-прем’єра, їх де-факто не було, бо вони водночас були і міністрами, - пояснив Віктор Пинзеник. Політик іронічно зауважив, що віце-прем’єри - це члени Уряду, що заважають працювати міністрам, дублюючи їх функції. «Спробуйте зараз порахувати кількість відповідальних за економіку. Тепер до них додалися ще й заступники прем’єра, які дублюватимуть функції міністра чи кількох міністрів. Довго доведеться шукати крайнього».
Як відомо, у новопризначеному Уряді відновлено посаду Міністра Кабінету Міністрів. Відродження цієї посади, за словами Віктора Пинзеника, посилює позицію ще одного Уряду в самому Уряді – апарату Кабінету Міністрів, завданням якого є обслуговувати діяльність Уряду, і який не може очолюватися міністром, тобто членом Уряду. У цьому контексті політик нагадав про існування ще одного «уряду» - секретаріату Президента України. Навіть тим, хто вже звик до сюрпризів, сюрпризом стало утворення Міністерства доходів і зборів. «Перш за все тому, що не може займатися податковою політикою (а міністерства виробляють політику) орган, що здійснює адміністрування податків, - пояснив Віктор Пинзеник. - Це все одно, що працівнику ДАІ дати право самому встановлювати правила дорожнього руху». Утворення такого міністерства, на переконання економіста, є також серйозним ударом по фінансовій стійкості країни, по керованості фінансами. «Залишається лише створити міністерство на базі казначейства, а Міністерство фінансів перейменувати у міністерство фінансів без фінансів», - резюмував він.
Підсумовуючи, Віктор Пинзеник зазначив, що зрозуміти принципи, за якими формувався Уряд, дуже складно. «Без сумніву інше: принцип формування ефективної, дієздатної команди тут відсутній», - сказав політик.

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Архів новин
Для пошуку в архіві новин - оберіть
потрібну дату
 Вересень 2021 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3