«Економічна ситуація потребує адекватних дій»

Віктор Пинзеник: Рік, що минає, був роком «блукань між стабільністю і добробутом»
28.12.2012
Минулий рік був роком «блукань між стабільністю і добробутом». Судячи по закликах, нас вели то до одного берега, то до іншого, але так і не привели ні до стабільності, ні до добробуту.
Попри щоденні заяви Уряду про економічне зростання, економіка пішла на спад. Вже другий квартал поспіль виробництво перебуває в мінусі. Невеликий плюс за підсумками року можливий завдяки позитивним показникам перших двох кварталів. Однак, цей показник буде далеким від економічних прогнозів, на які орієнтувалися на початку року при розрахунку бюджету. Але головне, позитивна динаміка економіки, на жаль, уже в минулому.
Доводиться констатувати загострення серйозних, фундаментальних проблем України. Відновлена тенденція зростання дефіциту бюджету та посилюється порочна практика жити у борг. (Станом на 1 грудня цього року розмір державного (прямого і гарантованого) боргу перевищує 500 млрд. грн.). Можливості його обслуговування у нинішньому році значно погіршилися, бо Урядові все важче позичати кошти.
Рік не додав оптимізму інвесторам. Серйозним чинником ризиків залишається проблема з обмінним курсом. При наявних дисбалансах і за відсутності потрібних професійних дій важко вгадати, яким буде курс. Це не дозволяє реалізувати фундаментальну річ для будь-якої економічної діяльності – співставити доходи і видатки.
Додаються нові, серйозні проблеми. Чи не щотижня нас «ощасливлюють покращеннями», що не можуть не турбувати. Більшість із них не мають нічого спільного зі сприятливим інвестиційним кліматом. І судячи з того, за якими правилами, принципами формувалася нова урядова команда, на жаль, сподівань на адекватні й професійні дії дуже мало.
Не є проблемою знайти гроші. Вони є в Україні, у світі. Але для того, щоб вони працювали на українську економіку, потрібно усунути загрози фінансової стабільності, ліквідувати старі та постійно наростаючі нові ризики.
Рік не став так потрібним країні проривом. Нинішня ситуація потребує професійних, грамотних, чесних дій. Країна та її влада мусять навчитися жити по засобах. Ми маємо дати країні і світу сигнал, що припиняємо жити в борг, що в нас усуваються перепони для ведення бізнесу, що ми готові рухатися і знаємо, куди. Тоді жоден майбутній рік не буде для нас роком блукань.

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Архів новин
Для пошуку в архіві новин - оберіть
потрібну дату
 Вересень 2021 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3