«Суспільство має платити не за кризу, а за вихід з неї»

Віктор Пинзеник: проголошена адміністративна реформа породжує відчуття несистемності
10.12.2010
Віктор Пинзеник називає несистемним кроком адміністративної реформи проголошену в Україні оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади.
Коментуючи реорганізацію Уряду, Голова Українського фонду підтримки реформ схвалює скорочення кількості міністрів та їх заступників. Це крок у правильному напрямку, зазначив політик. «Менше міністрів менше заважатимуть один одному, громадянам та бізнесу. За одну справу не буде кількох відповідальних, а точніше безвідповідальних посадовців».
Водночас екс-міністр зауважує, що ключові проблеми організації влади не вирішено. Зокрема, проблема другого Уряду у самому Уряді (секретаріаті Уряду, керівник якого не може бути міністром) залишається відкритою.
Фундаментальний принцип управління – за кожну справу відповідає одна особа – не реалізовано. І надалі всі міністерства займаються вищою освітою, близько 10 охороною здоров’я. Кожен міністр є водночас міністром фінансів. А крім них, - ще 450 міністрів фінансів у парламенті.
Не розв’язано проблеми наявності в Україні десятків міні-урядів. Це центральні органи виконавчої влади, підпорядковані Кабміну, тобто нікому, бо останній є колегіальним органом. «Така система побудови влади - це все одно, що командир взводу не підпорядкований командиру роти», - зауважує політик. Виконавча влада має будуватися за принципом жорсткої підпорядкованості.
Забута проблема виконання публічних (державних) функцій громадськими організаціями, що управляють державним майном та величезними бюджетними коштами, наприклад, різного роду академії наук, що за своїм статусом є громадськими організаціями, а не органами влади.
«Ознайомлення з прийнятими рішеннями породжує відчуття несистемності та незавершеності зроблених дій», - підсумовує Віктор Пинзеник.

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Архів новин
Для пошуку в архіві новин - оберіть
потрібну дату
 Вересень 2021 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3