«Економічна ситуація потребує адекватних дій»

Віктор Пинзеник: Парламент визнав чинність законодавства РФ на території України
11.01.2013
Голосуванням за поданий Урядом закон «Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Російської Федерації про взаємодію з питань попередження надзвичайних ситуацій, пожеж і ліквідації їх наслідків у населених пунктах, в яких розташовано об’єкти Чорноморського флоту Російської Федерації на території України»  український парламент визнав, що на території України можуть діяти закони іншої країни – Росії.
Так прокоментував сьогоднішнє рішення Верховної Ради про ратифікацію зазначеної Угоди народний депутат України (фракція «УДАР Віталія Кличка») Віктор Пинзеник.
Політик, зокрема зауважив, що стаття 5 Угоди передбачає поширення дії російського законодавства на військовослужбовців Чорноморського флоту РФ, які дислокуються на території України, включених до складу аварійно-рятувальних формувань, на час участі в діях з попередження надзвичайних ситуацій, пожеж і ліквідації їх наслідків у населених пунктах України, в яких дислокуються об'єкти ЧФ Росії.
Депутат також звернув увагу на статтю 9 Угоди, яка передбачає, що у випадку заподіяння шкоди фізичній чи юридичній особі України запрошеною стороною, відшкодування цієї шкоди здійснюється стороною, що зробила запрошення (українською). Коментуючи дану норму, політик резюмував: «Один заподіює шкоду, а відшкодовувати має інший».
Третій момент, який, на переконання депутата, не може не викликати закономірних питань: у переліку надзвичайних ситуацій, що підпадають під дію Угоди (Додаток №1), є пожежі, вибухи, загроза викиду або викид хімічно небезпечних речовин, авіаційні аварії (катастрофи). «Абсолютно очевидно, - зауважив політик, що Угода мала б регулювати питання розслідування причин таких ситуацій». І не тільки розслідування, а й відшкодування шкоди, заподіяної населеним пунктам України. «Але Уряд «забув» про такі важливі моменти Угоди», - сказав Віктор Пинзеник.
За його словами, фракція «УДАР Віталія Кличка» пропонувала повернути Угоду Уряду, доручити йому провести додаткові переговори з Урядом РФ, підготувати новий пакет Угоди, вилучивши з нього норму щодо чинності російського законодавства на території України та передбачити відповідальність за заподіяну шкоду в населених пунктах внаслідок як самих надзвичайних ситуацій, так і дій по їх попередженню чи ліквідації, порядку розслідування причин надзвичайних ситуацій.
«Однак, - зазначив депутат, - не в моді нинішнього парламенту читати документи чи прислуховуватися до аргументів, логіки». «Парламент прийняв безпрецедентне рішення - схвалювані чи уже схвалені ним закони в певний час, щодо певних категорій осіб, на певній території України діяти не будуть», - пояснив Віктор Пинзеник.

Останні коментарі:
Новий коментар
Ваше Ім'я:*
Тема:*
Коментар:*
CAPTCHA
Введіть слово з малюнка *:
* - обов'язкові поля

Архів новин
Для пошуку в архіві новин - оберіть
потрібну дату
 Вересень 2021 
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3